نان قدرت بینایی پارکینسون مطالعه بیماری

نان: قدرت بینایی پارکینسون مطالعه بیماری کنترل محققان بینایی بینایی

گت بلاگز اخبار پزشکی زیاد کردن نرخ‌ها به مردم انتقال یافته نمی‌شود ، جزییات عوض کردن قیمت بعضی داروها

سخنگوی شرکت غذا و دارو با اشاره به برنامه این شرکت جهت واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات ق

زیاد کردن نرخ‌ها به مردم انتقال یافته نمی‌شود ، جزییات عوض کردن قیمت بعضی داروها

جزییات عوض کردن قیمت بعضی داروها/ زیاد کردن قیمت ها به مردم انتقال یافته نمی شود

عبارات مهم : انتقال

سخنگوی شرکت غذا و دارو با اشاره به برنامه این شرکت جهت واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات قیمت بعضی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با ایسنا، راجع به برنامه شرکت غذا و دارو جهت واقعی کردن قیمت دارو در کشور، گفت: در حوزه قیمت گذاری دارو امسال سه استراتژی و برنامه اجرایی در شرکت تعیین شده است که بر اساس آن در بعضی اقلام دارویی مانند داروهای برند، برند-ژنریک و وارداتی شاهد کم کردن قیمت خواهیم بود. البته درصدهای این کم کردن قیمت متغیر بوده و به تناوب اعلام می کنیم که چه داروهایی دچار کم کردن قیمت شدند.

وی با بیان اینکه در بعضی موارد شاهد ثبات قیمتی اقلام دارویی در امسال هستیم، افزود: در بعضی موارد هم در جهت منطقی سازی قیمت، برنامه زیاد کردن قیمت داروها را پیش می بریم که این اقدام زیاد مشمول بر تولیدات داخلی می شود.

زیاد کردن نرخ‌ها به مردم انتقال یافته نمی‌شود ، جزییات عوض کردن قیمت بعضی داروها

سخنگوی شرکت غذا و دارو ادامه داد: باید توجه کرد که پیش از این ارز مرجع دارو حدود ۳۸۰۰ تومان جهت هر دلار بوده هست. حال طبق ابلاغیه ای که بعد از تحولات ارزی اخیر ابلاغ شد، ارز با قیمت تک نرخی رسمی دولت به قیمت ۴۲۰۰ تومان هست. بنابراین مواد اولیه یا محصول نهایی دارو با این رقم وارد می شود و قاعدتا تفاوت قیمتی با قبل در بعضی اقلام دارویی خواهیم داشت که میزان آن بر اساس فرمول هایی است که در کمیسیون قیمت گذاری مطرح می شود. البته عوض کردن قیمت دارو در امسال تا سقف ۹ درصد است.

جهانپور با بیان اینکه بر این اساس میانگین زیاد کردن قیمت دارو هم امسال تا سقف ۹ درصد است و بیش از آن نخواهد بود، گفت: این میانگین در سال ۹۶، هفت درصد بوده هست. البته با توجه به اینکه دولت مابه التفاوت ارزی را تخصیص خواهد داد، مشکلی جهت بیماران ایجاد نمی شود. بر این اساس دولت مابه التفاوت قیمت ارز را در سطح عرضه از طریق شرکت های بیمه گر و با اولویت بیماران خاص و صعب العلاج به گونه ای پوشش می دهد که فشار مالی خاصی روی بیمار ایجاد نشود. یعنی ممکن است قیمت دارو عوض کردن کند، ولی این زیاد کردن قیمت به بیمار انتقال یافته نخواهد شد.

سخنگوی شرکت غذا و دارو با اشاره به برنامه این شرکت جهت واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات ق

وی تاکید کرد: بنابراین میانگین عوض کردن قیمت دارو در سال ۹۷، زیاد کردن ۹ درصدی است که در بعضی اقلام کاهش، بعضی اقلام زیاد کردن و در بعضی اقلام ثبات قیمت را شاهد خواهیم بود.

واژه های کلیدی: انتقال | دارویی | برنامه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz