نان قدرت بینایی پارکینسون مطالعه بیماری

نان: قدرت بینایی پارکینسون مطالعه بیماری کنترل محققان بینایی بینایی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «ونسا رد گریو» شیر طلای افتخاری «جشنواره ونیز» را دریافت کرد

ونسا رد گریو، بازیگر کهنه‌کار بریتانیایی، در هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد را دریافت می‌کند.

«ونسا رد گریو» شیر طلای افتخاری «جشنواره ونیز» را دریافت کرد

«ونسا رد گریو» شیر طلای افتخاری «جشنواره ونیز» را دریافت کرد

عبارات مهم : تئاتر

ونسا رد گریو، بازیگر کهنه کار بریتانیایی، در هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد را دریافت می کند.

هیئت رئیسه بی ینال ونیز به ریاست پائولو باراتا با پیشنهاد آلبرتو باربرا، مدیر هنری جشنواره، در مورد اعطای جایزه یک عمر دستاورد به بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون موافقت کرد.

باربرا از رد گریوی ۸۱ ساله به عنوان یکی از عالی ترین بازیگران زن دوران معاصر یاد کرد و گفت: او به لطف وقار طبیعی، قدرت ذاتا فریبنده و استعداد خارق العاده خود می تواند به آسانی از سینمای هنری اروپا تا تولیدات پرریخت وپاش هالیوود و از صحنه تئاتر تا تلویزیون، هربار با نتایجی با کیفیت بالا، عبور کند.

ونسا رد گریو از آشنا شده است ترین اعضای یکی از معروف ترین خانواده های هنری بریتانیاست. تمام خانواده او در دنیای سینما و تئاتر فعال بوده اند و هستند. او دختر مایکل رد گریو و ریچل کمپسن، خواهر بزرگ لین رد گریو و کورین رد گریو و مادر ناتاشا ریچاردسن و جولی ریچاردسن است.

رد گریو در شش دهه فعالیت هنری در فیلم های شاخص بسیاری، از جمله «آگراندیسمان» (۱۹۶۶)، «مورگان!» (۱۹۶۶)، «ایزادورا» (۱۹۶۸)، «مری، ملکه اسکاتلند» (۱۹۷۱)، «قتل در قطار سریع السیر شرق» (۱۹۷۴)، «جولیا» (۱۹۷۷)، «بوستونی ها» (۱۹۸۴)، «هواردز اند» (۱۹۹۲)، «دختر، گسیخته» (۱۹۹۹) و «تاوان» (۲۰۰۷) نقش آفرینی کرده هست. او شش بار نامزد اسکار شد که چهاربار آن در نقش مهم و دوبار در نقش مکمل بود و جهت «جولیا» اسکار عالی ترین بازیگر زن نقش مکمل را به منزل برد.

رد گریو در ۱۹۹۴ جهت فیلم «اودسای کوچک» برنده جایزه عالی ترین بازیگر زن مکمل جشنواره ونیز شد. رد گریو جوایز امی، تونی، بفتا، اولیویر، کن، گلدن گلوب و انجمن بازیگران آمریکا را نیز در کارنامه دارد. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در ۲۰۱۱ در لندن به طور خاص از رد گریو تقدیر کرد. این تقدیر با عنوان «ادای احترام آکادمی به ونسا رد گریو» انجام شد. تا آن وقت سابقه نداشت آکادمی در اروپا به طور خاص از یک صورت سینمایی تقدیر کند.

رد گریو از دوران جوانی در کنار فعالیت هنری به عنوان یک فعال سیاسی هم شهرت داشت. او از مخالفان تولید سلاح های هسته ای و جنگ ویتنام و از حامیان پرشور یاسر عرفات و جبهه آزادی بخش فلسطین بود.

اظهارات رد گریو در مراسم اسکار سال ۱۹۷۸ بعد از دریافت جایزه جهت فیلم «جولیا»، یکی از جنجالی ترین لحظه های تاریخ اسکار را رقم زد. رد گریو از آکادمی به خاطر تقدیر از او با وجود «تهدیدهای گروه کوچکی از شرورهای صهیونیست» تقدیر کرد، هرچند بعدا به خاطر این سخنان رسما توبیخ شد.

رد گریو دومین کسی است که امسال در ونیز جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد را دریافت می کند. همان طور که قبلا اعلام شد، دیوید کراننبرگ، کارگردان کانادایی، نیز امسال در لیدو تقدیر می شود. بی ینال ونیز هر سال دو جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد اعطا می کند: اولی به یک کارگردان می رسد و دومی به یک بازیگر مرد یا یک بازیگر زن.

هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز ۲۹ آگوست تا هشت سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) برگزار می شود.

«ونسا رد گریو» شیر طلای افتخاری «جشنواره ونیز» را دریافت کرد

روزنامه شرق

واژه های کلیدی: تئاتر | جایزه | بازیگر | دریافت | جشنواره | جشنواره | بازیگران | بازیگران زن | مراسم اسکار | نامزد اسکار | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz